Yüz Felci Duası Okunuşu ve Anlamı
22 Haziran 2024

Yüz Felci Duası Okunuşu ve Anlamı

Yüz Felci ve Dua ile Şifa

Allah-u Teâlâ (Cc), dermansız dert yaratmamıştır. Her hastalığın mutlaka bir şifası olduğunu bilmeliyiz. Allah'ın (Cc) kitabı olan Kur'an-ı Kerim, insanlar için başlı başına bir şifa kaynağıdır. Kulun bunu bilmesi ve başına ne gelirse gelsin tevekkül içinde olması gerekir. Dualar, istenilen birçok şeyin kapısını açan anahtarlar gibidir. Herhangi bir hastalığı bulunan kimse, doktorun uyguladığı tedavilerin yanında dua etmeyi de ihmal etmemelidir. Çünkü her türlü şifa Allah'tandır. Allah azze ve celle şifa vermeyi dilemezse, dünyanın en iyi doktorları bile olsalar, basit bir hastalığa bile Allah'ın (Cc) izni olmadan çare bulamazlar.

Dua ve Yüz Felci Tedavisi

Yüz felci geçiren hastalara bir suyun içine ve hasta olan kişinin üzerine 21 kez Ayet-el Kürsi, 72 kez Fatiha, 1 kez Haşr suresinin son ayetleri, 1 kez Yasin, 17 kez İhlas suresi, 17 kez Nas suresi ve 17 kez Felak suresi okunur. Bu su ile hastanın elleri ve yüzü yıkanır ve bu işlem üç gün devam edilir. Allah'ın izni ile inşallah şifa bulunur. Birçok hastada defalarca denenmiştir.

Yüz Felci İçin Özel Dua

Besmele-i Şerife, 21 kere ya da 111 kere kağıda yazılır. 7 kat sarılarak hasta üzerinde taşınabilir. Biiznillah şifa bulur.

Yüz Felci İçin Ekstra Dua

Yüz felci geçirmiş olan hastaya şu dua okunabilir: "Subhaneke la ilme lena illa ma allemtena inneke entel alimül hakim. Fesebbih bi hamdi rabbike ve nükaddisü leke bi rahmetike ya erhamer rahımin."

Bu dua, bir kağıda yazılarak suyun içine konur. Yazılar silinince hastanın yüzü bu su ile 3-7 gün tekrar edilerek yıkanır. Allah (Cc) inşallah şifaya kavuşturur.

Dua ve İnanç

Yüz felci geçiren, hasta olan ve dua eden kişiler, ne için dua ediyor olursa olsun, dualarının cevap bulacağına tüm kalpleriyle inanmalıdırlar. Çünkü Allah-u Teâlâ'nın gücünün yetmediği hiçbir şey yoktur ve Allah, hiç kimseye gücünün yetmeyeceği yükü yüklemez. Eğer sabırlı olursak, mükafatını da kat kat verir inşallah.

Ekstra Bilgiler ve Tavsiyeler

Yüz felci, yüz kaslarının geçici veya kalıcı olarak işlevlerini yitirmesi durumudur. Bu durum, genellikle sinirlerin hasar görmesi sonucu meydana gelir. Tıbbi tedavilerin yanı sıra, ruhsal ve manevi destek de önemlidir. Dua etmek, hastaların moral ve motivasyonunu artırır ve iyileşme sürecine katkıda bulunur.

Unutulmamalıdır ki, dua ederken içtenlikle ve samimiyetle Allah'a yönelmek önemlidir. Duaların kabul olacağına olan inanç, kişinin ruhsal durumunu olumlu yönde etkiler ve iyileşme sürecini hızlandırabilir. Bu nedenle, hem tıbbi tedavilere devam edilmeli hem de dualarla manevi destek sağlanmalıdır.

Yüz Felci Duası Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Yüz Felci Belirtileri

Yüz Felci Belirtileri

Yüz Felci Egzersizleri

Yüz Felci Egzersizleri

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Hamilelikte Yüz Felci Belirtileri ve Tedavisi

Hamilelikte Yüz Felci Belirtileri ve Tedavisi

Yüz Felci Bitkisel Tedavi

Yüz Felci Bitkisel Tedavi

Doğuştan Yüz Felci Belirtileri ve Tedavisi

Doğuştan Yüz Felci Belirtileri ve Tedavisi

Geçici Yüz Felci Belirtileri ve Tedavisi

Geçici Yüz Felci Belirtileri ve Tedavisi

Yüz Felcine Ne İyi Gelir?

Yüz Felcine Ne İyi Gelir?